Okolí

Chráněná krajinná oblast České středohoří a Máchův kraj se rozprostírá
na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Leží v podhůří Krušných Lužických hor.

V blízkosti našeho penzionu se nachází historické město Úštěk společně s jezerem Chmelař a písečnou pláží. Na soutoku řek Labe a Ohře, v malebné oblasti leží jedno
z nejstarších a nejkrásnějších českých měst, královské město Litoměřice, plné zajímavých památek. Nedaleko Litoměřic se nachází město Terezín, založené Marií Terezií.
V této oblasti je České středohoří rozděleno průlomem řeky Labe, která zde vytvořila nádherné údolí zvané Brána Čech (Porta Bohemica). Po proudu řeky Labe můžete navštívit krajské město Ústí nad Labem, které stráží hrad Střekov a dominantou města je Větruše s vyhlídkou na celou Polabskou nížinu. Města jsou vzdálena od našeho penzionu okolo 25 km.

Dalšími zajímavými místy jsou město Děčín, nedaleké Hřensko se soutěskami na říčce Kamenici s možností vyhlídkový plaveb na pramicích. V Hřensku se navíc nachází největší sklaní most v Evropě – Pravčická brána, jenž je součástí chráněné krajinné oblasti České Švýcarsko. Za zmínku stojí Národní přírodní památka Peklo a Máchovo jezero, jenž se nachcází v Máchově kraji v okolí České Lípy.

Celá oblast Českého středohoří a Máchova kraje skrývá mnoho dalších turistických cílů a my Vás srdečně zveme k poznávacím a mnohdy i pohádkově romantickým výletům touto krajinou s možností ubytování v našem penzionu Pod vyhlídkou.

Komentáře jsou uzavřeny.